Makijaż mineralny – sucha skóra

makijaż mineralny dla suchej skóry

Pewnie słyszałaś już o tym, że makijaż mineralny nie będzie dobry dla skóry suchej. Często takie stwierdzenie jest powtarzane. Jednak nie będzie to do końca prawda. Jeśli tylko zastosuje się dobrą technikę będzie można cieszyć się zdrowiem skóry i pięknym wyglądem.

Krok pierwszy – dbaj o skórę i jej odpowiedni poziom nawilżenia

Trzeba zastosować odpowiednią pielęgnację, by sypka forma mineralnego podkładu nie stała się niekorzystna. Można zmienić nieco codzienne przyzwyczajenia. Stosować warto regularne peelingi, unikać mocnych kremów.

Krok drugi – nie zapominaj o dobrym przygotowaniu skóry pod makijaż

Skóra sucha musi zostać dobrze przygotowana, nim będzie można wykonać na niej makijaż. Naskórek musi zostać nawodniony i zmiękczony, gładki. Chropowata faktura skóry w połączeniu z podkładem może doprowadzić do przykrych odczuć.

Krok trzeci – zmień technikę nakładania podkładu mineralnego

Wielkie znaczenie ma to jak kosmetyki są nakładane. Ważne będzie wykonywanie delikatnych ruchów i bez aplikacji na mokro. Raczej nie stosuje się tutaj tradycyjnych sposobów znanych z normalnych kosmetyków. Można ewentualnie wcześniej lekko zwilżyć twarz, a suchym pędzlem nakładać podkład. W ten sposób uda się rozprowadzić podkład równo, krycie będzie delikatniejsze, ale ukryje niedoskonałości. Zamiast pędzelka stosować można również gąbeczkę bezlateksową, którą można delikatnie zamoczyć w wodzie.

Krok czwarty – jeśli podkład jest za suchy można ściągnąć go z użyciem mgiełki nawilżającej

podkład mineralny dla suchej skóryJeśli wydaje się, że podkład będzie nadmiernie suchy można ściągać delikatnie warstwę przy pomocy płatka kosmetycznego, który zostanie lekko zwilżony. Można także zastosować glicerynę, która będzie naturalnym klejem i może łączyć makijaż ze skórą co sprawi, że łatwiej go będzie utrwalić. Jednak trzeba uważać, by nie doprowadzić do zwarzenia podkładu. Jeśli uda się dobrze nałożyć podkład to będzie on odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Dlatego kluczową sprawą zawsze będzie technika nakładania oraz forma pielęgnacji. Sucha skóra także może cieszyć się mineralnym kosmetykiem.