19 niewiarygodnych i wyjątkowych zastosowań octu, o których nigdy wcześniej nie wiedziałeś

1. Wyczyść pralkę za pomocą octu

Ocet może używać czyścić twój pralkę. Najprostszy sposób okresowo czyścić twój pralkę mydlana szumowina i dezynfekować je jest nalewać dwa filiżanki biały destylujący ocet w maszynę podczas gdy ono biegnie przez pełnego cykl bez jakaś odziewa w nim. Tutaj jest więcej informacja na nim w szczegółach!

2. Użyj octu, aby kondycjonować swoje tkaniny

Jeśli chcesz warunkować swoje tkaniny, to wszystko, co musisz zrobić, to umieścić 275ml białego octu destylowanego do cyklu płukania, który będzie utrzymywać swoje pościele miękkie, i jest to również świetny sposób, aby zabić bakterie, ponieważ jest to fantastyczny anty-bakteryjne.

3. Ocet, aby rozjaśnić kolory i zapobiec ich blaknięcie.

Blaknięcie kolorów w ubraniach jest bardzo powszechne. Aby chronić kolory przed blaknięciem i rozjaśnić swoje ubrania, zamiast używać, że bardzo drogie wybielacze kolorów, można użyć tylko 275ml biały ocet destylowany do cyklu mycia pralki. Jest to również bardzo przydatne, jeśli chodzi o tkaniny, które działają kolorów. Jeżeli ty kupujesz kawałek odzież który ty myśleć możesz biegać, moczy je najpierw w few filiżankach nierozcieńczający biały destylujący ocet dla między 10 - 15 minutami przed pierwszy obmyciem. Możesz również dodać 225 ml octu do ostatniego płukania, aby ustawić kolor w tkaninie.

4. Łazienka

Płytki łazienkowe, wanna, toaleta, zlew i blaty mogą gromadzić się dość paskudne, trudne do usunięcia zabrudzenia. Ale za pomocą octu można się go pozbyć, substancja ta usunie szumowiny mydlane i plamy z twardej wody w wannie i zlewie. Dodatkowo, mop na podłodze z rozwiązaniem jednej części octu i jednej części wody, aby poprawić wygląd i sanitacji płytek. Wystarczy upewnić się, że jest on bezpieczny do użycia z konkretnymi płytkami.

Ocet może również pomóc w usuwaniu pierścieni wodnych z muszli klozetowej. Nie ma potrzeby kupowania drogich produktów do toalet, zamiast tego należy użyć czystego octu, aby usunąć pierścienie. Najpierw spłucz toaletę, aby poziom wody obniżył się. Następnie wlej ocet dookoła wewnętrznej części obręczy i wyszoruj miskę. Niech to siedzieć przez pięć do dziesięciu minut i spłukać ponownie.

5. Kuchnia

Kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu. Utrzymanie go higieniczne i zapewnienie zdrowego środowiska do gotowania i przechowywania żywności jest obowiązkowe. Na szczęście ocet służy jako doskonała alternatywa w kuchni do wielu dostępnych produktów znanych marek. Weź ocet (być może właśnie używałeś trochę do gotowania), aby umyć kuchenkę i blaty. Aby umyć lub mop podłogi, użyj tej samej jednej części octu i jednej części roztworu wody.

6. Brudne okna

Jeśli nie masz środka do czyszczenia okien w czasie, gdy zdecydowałeś się oczyścić okna, użyj octu. Wystarczy wziąć trochę octu, zwilżyć ręcznik papierowy z nim i wyczyścić okna! Ponownie wziąć ręcznik papierowy i zwilżyć go zwykłą wodą wytrzeć ponownie.

7. Pranie ręczników

Podczas mycia ręczników, można dodać pół filiżanki octu do cyklu płukania zamiast płynu do płukania tkanin. To łatwo dezodoruje one i robi one miękki bez zmniejszać ich absorbentu potencjał, w odróżnieniu od tkaniny zmiękczacza w którym absorbcja jest ceną ty płacisz dla zmiękczania i oczyszczania.

8. Wyczyść częściowo zatkane odpływy

Połączenie octu i sody oczyszczonej może być stosowany do czyszczenia się częściowo zatkane odpływy. Możesz dodać około pół filiżanki sody oczyszczonej do odpływu i ostrożnie wlać pół filiżanki octu do niego. Niech mieszanina pozostanie na około 30 minut i spłukać go z ciepłą wodą, aby całkowicie go odblokować. Tutaj jest post na nim w szczegółach!

9. Usuń chwasty na ścianach i chodniku

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Używanie octu to świetny sposób na wyeliminowanie chwastów, które wyskakują na ścianach ogrodu lub ze szczelin chodnika. Aby je zabić, wystarczy spryskać to miejsce czystym białym octem.

10. Prace porządkowe

Użyj octu, rozcieńczonego w wodzie lub na wilgotnej gąbce, aby przetrzeć blaty, powierzchnie w łazience lub inny obszar podatny na bakterie. Ocet jest bardzo kwaśny, co czyni go doskonałym narzędziem do zabijania większości pleśni i zarazków.

11. Czyszczenie narzędzi ogrodniczych

Namocz narzędzia ogrodnicze w nierozcieńczonym occie, aby usunąć rdzę, wytrzyj meble tarasowe do wiosennej czystości i zneutralizuj poziom wapna w ogrodzie, aby uzyskać lepszy potencjał wzrostu.

12. Futrzani przyjaciele

Chroń resztę domu przed zwierzęciem, które zostało spryskane przez skunksa, przecierając je roztworem octu i wody w proporcji 50/50. Po wytarciu zwierzęcia roztworem octu spłucz je zwykłą wodą i powtórz czynność w razie potrzeby. Koty nienawidzą zapachu octu, więc jeśli próbujesz utrzymać swojego kociego przyjaciela od oznaczania ich terytorium wokół domu, po prostu spryskaj lub wytrzyj obszar roztworem octu i wody.

13. Samochody

Użyj 50/50 roztworu octu i wody do leczenia plam na tapicerce w samochodzie, polerować chrom z miękką szmatką zwilżoną octem, i dodać trochę dodatkowego połysku do następnego mycia samochodu przez dodanie kilku kropli octu do wiadra z mydłem.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

14. Zdrowie i uroda

Zatrzymaj ukąszenia owadów i użądlenia od swędzenia, przecierając je wacikiem nasyconym octem. Inny hack, użyj wacika zanurzonego w occie do wytarcia paznokci przed ich pomalowaniem, aby lakier utrzymał się dłużej. Ocet może być również stosowany jako środek antyseptyczny do czyszczenia się skaleczenia i zadrapania.

15. Czyszczenie pędzli do makijażu

Można oczyścić pędzle do makijażu za pomocą octu, to jest skuteczne. W tym celu należy połączyć 1/2 szklanki ciepłej wody z 1/4 szklanki octu. Wymieszać płyny w małej misce. Mieszaj swoje pędzle do makijażu delikatnie do mieszaniny, aby rozpuścić nagromadzone i oczyścić pędzle. Aby pozbyć się nadmiaru pozostałości nagromadzonego produktu, spłucz pędzle do makijażu ciepłą wodą. To również usunie zapach octu. Połóż pędzle na ręczniku do wyschnięcia. Odwiedź stronę reference.com, aby dowiedzieć się więcej!

16. Usuwaj sierść zwierząt z ubrań

Jeśli włosy twojego futrzanego towarzysza przyklejają się do ubrań, możesz je usunąć podczas prania, dodaj kilka łyżek octu do pralki, gdy wkładasz ubrania.

17. Pozbądź się mrówek

Ocet jest bardzo skuteczny w pozbywaniu się mrówek. Aby odstraszyć mrówki, zmieszaj równe ilości wody i octu (białego lub jabłkowego) i rozpyl roztwór na mrówcze wzgórza w ogrodzie. W domu, zwróć uwagę na mrówcze ścieżki wejściowe, blaty, zlewozmywaki i okna. Silny zapach octu sprawi, że mrówki będą unikać miejsc spryskanych octem. Zobacz więcej zastosowań octu dla przestrzeni zewnętrznej i ogrodu tutaj!

18. Octowa płukanka do stóp

Stopa atlety to infekcja grzybicza, która dotyka palców stóp. Palce pojawiają się czerwone, a ich skóra może się łuszczyć. Stopa atlety często piecze i swędzi. W przypadku łagodnych postaci tego schorzenia dobrze sprawdza się moczenie w occie. Codziennie przez 10 do 15 minut mocz stopy w kąpieli octowej, aż do ustąpienia infekcji. Właściwości przeciwgrzybicze sprawiają, że moczenie w occie jest dobrym pomysłem dla osób cierpiących na grzybicę paznokci u nóg. Można je również stosować do usuwania przykrego zapachu stóp. Odwiedź Healthline.com, aby przeczytać ten informacyjny post!

19. Czyste jedzenie

Ocet ma właściwości antybakteryjne, może pomóc usunąć bakterie, a także pestycydy z owoców i warzyw, które kupujesz w supermarkecie. W tym celu zmieszaj trzy części wody z jedną częścią białego octu. Możesz namoczyć produkty lub umieścić je w butelce z rozpylaczem. Pozostaw do namoczenia na kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą.