Makijaż kosmetykami mineralnymi - aplikacja "na mokro"

Regeneracja skóry twarzy

Cera pokryta licznymi niedoskonałościami wymagać będzie używania kryjących kosmetyków. Aby uzyskać pełne krycie w przypadku kosmetyków mineralnych należy wykonać aplikację na mokro. Najważniejsze jest spryskanie pędzla odpowiednią substancją hydrolatem albo też wodą termalną. Do aplikacji na mokro przydać się może wacik nasączony hydrolatem, którym będzie można wykonywać stemplowanie. Ta technika jest pracochłonna, ponieważ wymaga przykładania do skóry w celu wykonania stempli z kosmetyku. Dzięki temu zapewnione będzie mocne krycie, trzeba jednak uważać, by nie spowodować efektu maski.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać korektor?

Suchy i sypki korektor? Jak to będzie możliwe?

Wiele kobiet rezygnuje z takiej formy krycia, ponieważ boi się, że taka konsystencja nie będzie trzymać się na twarzy. Jednak to mylne przekonanie. Mimo że sypka konsystencja korektora mineralnego jest bardzo gęsta i doskonale stapia się z kolorem skóry. Korektor nakładamy tak samo jak podkład mineralny. Niewielką ilość korektora należy umieścić na wieczku opakowania i zanurzamy w nim malutki pędzelek. Pamiętać trzeba o tym, by mocno wbijać kosmetyk w pędzelek a nadmiar strzepujemy na wieczko. Nanosimy na twarz w tych miejscach, które będą tego potrzebować. Korektor wcieramy w skórę tak długo aż uda się wypracować rzeczywiście odpowiednie krycie.

Kosmetyki mineralne do makijażu

Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Makijaż mineralny wykonuje się przy użyciu kosmetyków mineralnych takich jak pudry, podkłady, cienie czy kolorowe kosmetyki. Mają one wiele zalet, są lekki i trwałe.

Ekologia w kosmetykach

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać cienie do powiek?

Cienie do powiek należy nakładać na sucho oraz na mokro. Należy pamiętać, że nakładane na mokro zyskują na intensywności koloru. Makijaż oczu kosmetykami mineralnymi nie różni się wiele od tradycyjnego. Jeśli na co dzień używamy sypkich cieni do powiek to będziemy mogli sobie z tym spokojnie poradzić. Podobnie wsypujemy na pokrywkę i małym pędzelkiem energicznie wbijamy pyłek w pędzel. Nakładamy cienie wedle uznania na powiekę, wykonujemy kreski, blendujemy kolory. Jeśli chcemy wykorzystać cienie jak eyeliner należy nalać na pokrywkę nieco wody termalnej i następnie wykonujemy kreskę po zanurzeniu pędzelka w cieniu. Produkt nieco zmieni konsystencję i tym samym jego nakładanie nie będzie stanowić problemu.

Wśród kosmetyków mineralnych znajdziesz:

pudry,

podkłady (kryjący, rozświetlający, matujący),

korektory,

cienie do powiek,

róże,

bronzery,

tusze i eyelinery.