Kosmetyki mineralne - aplikacja na mokro

aplikacja kosmetyków na mokro

Kosmetyki mineralne o konsystencji proszkowej czasami sprawiają trudności przy nakładaniu. Najczęściej za bardzo pylą i nie dają pełnego efektu krycia, jeśli nie zastosuje się odpowiedniej metody nakładania. Aplikacja na mokro pozwala na wyeliminowanie wszystkich utrudnień i stworzenie naturalnego efektu makijażu.

Podkłady mineralne bardzo łatwo poddają się działaniu wody, co w efekcie daje kosmetyk o delikatnej konsystencji, który łatwo łączy się ze skórą. Nakładanie minerałów na mokro jest sprawdzoną i polecaną metodą zarówno dla doświadczonych makijażystek, jak i dla osób, które dopiero nabierają szlifów w aplikacji kosmetyków. Zanim przystąpimy do nakładania kosmetyków, należy odpowiednio przygotować skórę twarzy oczyszczając ją i odpowiednio nawilżając.

Warto pamiętać o codziennej pielęgnacji, ponieważ pozwala to na eliminację wielu niedoskonałości oraz nadaje skórze blasku i sprężystości, a do tego przedłuża trwałość makijażu. Do codziennego nawilżania wybierajmy kremy o lekkiej konsystencji, który nie zostawi tłustej powłoki na skórze. Bardzo dobrym sposobem jest użycie mgiełki nawilżającej, która oprócz wody zawiera także aktywne substancje nawilżające. Dzięki zastosowaniu mgiełki makijaż szybko nie zaschnie i nie sprawi efektu maski, dając nieestetyczny wygląd. Kosmetyk mineralny pod wpływem mgiełki stanie się łatwy do rozprowadzenia, nie będzie tworzył smug i nie zatrzyma się w suchych porach naskórka. Zastosowanie samej wody nigdy nie da takiego efektu.

aplikacja na mokroPodkład aplikujemy zaczynając od części środkowej twarzy lub od linii żuchwy. Podkład lekko zwilżony sprawia, że pigmenty są intensywniejsze, a jego konsystencja jest bardziej zwarta i łatwiejsza do rozprowadzenia. Podkład nakładamy pędzlem, zaczynając od miejsc gdzie musimy zwiększyć krycie. Jeśli mamy cerę przetłuszczającą się, unikajmy zbyt grubej warstwy kosmetyku, zaczynając aplikację od dolnych części twarzy przesuwając się delikatnie ku górze. Jeśli nasza cera pozbawiona jest takich problemów, to nakładanie zacznijmy od centralnej części twarzy. 

Podstawową zasadą nakładania jest dobre rozprowadzenie kosmetyku, najlepiej za pomocą pędzla lub gąbeczki. Po zakończeniu aplikacji przyłóżmy do twarzy chusteczkę higieniczną, która zapobiegnie parowaniu wody z naskórka i rozwarstwieniu kosmetyku, a do tego sprawi że podkład idealnie złączy się ze skórą. Aplikacja podkładu na mokro daje możliwość intensyfikacji efektów działania kosmetyku, sprawia że konsystencja jest gładsza i delikatniejsza, co jest łatwiejsze w aplikacji. Stosując odpowiednie produkty oraz metody odpowiednie dla naszych indywidualnych predyspozycji, będziemy cieszyć się dłużej pięknymi efektami makijażu i jego trwałością.