Czy gliceryna zatyka pory | Korzyści z gliceryny

 

Czy często zastanawiasz się, czy gliceryna zatyka pory, czy nie? Poznaj odpowiedź wraz z dodatkowymi korzyściami w tym artykule.

Co to jest gliceryna?

Gliceryna, znana również pod nazwami: gliceryna lub glicerol, jest naturalnym płynem, otrzymywanym z olejów roślinnych lub lipidów zwierzęcych. Jest to przezroczysty, bezwonny i słodki płyn o gęstej konsystencji. Glicerynę stosuje się w mydłach, szamponach, odżywkach do włosów, balsamach, kremach nawilżających, dezodorantach, kremach do golenia i pastach do zębów. Według Cosmetic Ingredient Review z 2014 roku - gliceryna była trzecim najczęściej zgłaszanym składnikiem w kosmetykach, poza wodą i substancjami zapachowymi.

Czy gliceryna zatyka pory?

Gliceryna nie zatyka porów skóry, ponieważ jest to produkt niekomedogenny. Nie należy jednak nigdy używać czystej gliceryny, ponieważ może ona powodować powstawanie pęcherzy na skórze, a w rzadkich przypadkach może spowodować zamknięcie porów skóry. Dlatego tak ważne jest, aby przed użyciem na twarzy i skórze rozcieńczyć ją z wodą. Ponadto, gliceryna jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, zarówno dla skóry wrażliwej, trądzikowej, jak i suchej.

Korzyści płynące z gliceryny

Poniżej znajduje się kilka unikalnych korzyści z gliceryny, które zwabią Cię do włączenia go do codziennego reżimu.

1. Ma właściwości przeciwpodrażnieniowe i przeciwzapalne

Gliceryna ma właściwości przeciwpodrażnieniowe i przeciwzapalne. Według badań, gliceryna łagodzi stan zapalny podrażnienia skóry i przywraca funkcję warstwy rogowej naskórka, jak również.

2. Wspomaga dojrzewanie komórek

Gliceryna pomaga młodszym komórkom stać się dojrzałymi poprzez promowanie dojrzewania komórek. Jest to niekończący się proces, w którym młodsze komórki stają się dojrzałe i zastępują stare komórki skóry. Jeśli ten proces jest utrudniony, skóra staje się sucha i matowa.

 

3. Poprawia elastyczność skóry

Ekspozycja na promienie słoneczne, przedwczesne starzenie się i palenie papierosów to niektóre czynniki, które utrudniają rozciągliwość skóry. Według dobrze ocenianych badań, miejscowe stosowanie gliceryny poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w młodości.

4. Ma działanie antybakteryjne

Gliceryna wykazuje zdrową aktywność przeciwbakteryjną wobec Pseudomonas aeruginosa, E. coli, Salmonella typhimurium, i S. aureus. Ponadto, stymuluje średni czas gojenia się ran, działa jako bariera skóry i nawilża zewnętrzną warstwę skóry.

5. Naturalny humektant

Gliceryna jest humektantem, rodzajem narzędzia nawilżającego, które nawilża suchą skórę poprzez przyciąganie wilgoci z powietrza do górnej warstwy skóry i utrzymuje ją tam. Dodaj poniższy przepis do swojego codziennego reżimu pielęgnacyjnego, aby utrzymać poziom nawilżenia skóry.

olejek

Domowej roboty glicerynowy krem nawilżający

Wypróbuj poniższy domowy glicerynowy krem nawilżający, aby uzyskać miękką, elastyczną i dobrze nawilżoną skórę.

 

Materiały

  • Jedna filiżanka gliceryny roślinnejDwie łyżki stołowe świeżego soku z limonkiBawełniana kulkaSłój szklanyMiska do mieszaniaŁyżka

Wskazówki:

  1. Wlać jedną filiżankę gliceryny z dwiema łyżkami świeżego soku z limonki do miski i wymieszać je dobrze.Teraz opróżnić płyn do hermetycznego szklanego słoika.Zanurz wacik w roztworze i zastosować go do twarzy.Pozostawić na noc i wytrzeć nadmiar.Rano, umyć obszar z dużą ilością wody.

Gliceryna nie zamknie twoich porów, zwłaszcza gdy jest rozcieńczona. Ponadto, jest korzystne i bezpieczne dla wszystkich rodzajów skóry. Dodaj ten naturalny płyn w swoim codziennym reżimie, aby uzyskać liczne korzyści zdrowotne. Nawet ty możesz używać gliceryny roślinnej na różne sposoby.

Dowiedz się więcej na http://sklepmiodek.pl/