Jak pozbyć się siwych włosów za pomocą octu?

 

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak pozbyć się mosiężnych włosów za pomocą octu, aby uniknąć pojawienia się ciepłych tonów na włosach po sesji koloryzacji.

Co to są mosiężne włosy?

W dzisiejszych czasach rozjaśnianie lub rozjaśnianie włosów staje się trendem, ale zawsze pojawia się jedna kłopotliwa sytuacja, czyli mosiężne włosy. Jest to nieoczekiwany powrót ciepłych tonów naturalnego pigmentu włosów, który może mieć odcień żółty, pomarańczowy lub czerwony. Najczęściej dotyka osoby, które przefarbowały włosy na blond lub zmieniły kolor z ciemnego brązu na jaśniejszy lub z jaśniejszego na ciemniejszy.

Co powoduje siwe włosy?

Oto kilka czynników i warunków, które są odpowiedzialne za powstawanie mosiężnych włosów.

1. Z powodu chlorowanej wody

Długotrwała ekspozycja na wodę nasyconą chlorem może powodować mosiężne pasma z powodu jego procesu utleniania. Nawet ta woda zmniejsza wilgotność włosów, połysk i elastyczność. Nawet woda chlorowa szkodliwe skutki są zwiększone w obecności słońca promieniowania UV. Jeśli jesteś regularnym pływakiem lub robisz to dla celów ćwiczeniowych, to zawsze noś czepek kąpielowy przed wejściem do basenu lub morza.

2. Ekspozycja na promienie UV

kosmetyki

Długotrwała ekspozycja na słońce powoduje powstawanie mętnych kosmyków. Ilekroć jesteś narażony na działanie szkodliwych promieni UV, proces utleniania dzieje, co rozjaśnia kolor włosów lub tworzy czerwonawe odcienie, a to może uszkodzić swój wałek tresses też. Więc przed wyjściem na zewnątrz, nosić kapelusz lub pokryć swoje pasma z niektórych tkanin, przed wyjściem.

3. Korzystanie z twardej wody

Jeśli w domu woda z kranu jest twarda, co oznacza, że duża ilość chloru, minerałów i metali obecnych w nim, a następnie biorąc prysznic może prowokować mosiężne fryzury. Twarde elementy wody się odkładać na trzonie włosa, co czyni go wyzwaniem do utrzymania pigmentu.

4. Częste mycie włosów

Częste mycie kosmyków może zmienić ich odcień na mosiężny lub żółtawy. Dlatego myj włosy raz w tygodniu i unikaj szamponów z dodatkiem substancji chemicznych. Jeśli jednak nie możesz się oprzeć codziennemu płukaniu swoich włosów, używaj szamponów bez siarczanów.

5. Uszkodzenia spowodowane produktami do stylizacji włosów

Stosowanie różnych produktów do stylizacji włosów może zmienić ich naturalny odcień. Szkodliwe szampony, gorące wałki, spraye do włosów, woski i lokówki to tylko niektóre z nich.

 

Jak pozbyć się mosiężnych włosów za pomocą octu?

Jednym z rozwiązań, które zawsze sprawdza się w przypadku mosiężnych włosów jest "ocet". Ale w jaki sposób może on pomóc? Ocet wzmacnia i poprawia blask pasm poprzez nawilżanie mieszków włosowych. Ponadto, jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze zmniejszają infekcje skóry głowy, łupież i swędzenie, jak również.

Ocet jest stosowany indywidualnie lub z innymi składnikami do produkcji toniku do włosów, który równoważy żółte i pomarańczowe odcienie mosiężnych włosów. Istnieje wiele odmian go tam, ale ocet jabłkowy cydr i biały ocet jest najlepszą opcją, ze względu na jego wysoce kwaśne właściwości.

Podczas wykonywania tego domowego tonera, zachować proporcje octu i wody 1: 2, aby rozcieńczyć go prawidłowo. Możesz również spróbować masek do włosów, aby naprawić i wzmocnić swoje pasma.

Przepisy na toner do włosów z octem

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów toner do włosów wykonane z octu, który daje swoje pasma ciepły odcień z orzeźwiający wygląd -.

I. Apple Cider Vinegar With Almond Oil

Co będziesz wymagać?

  • 1/2 filiżanki octu jabłkowego cydru1/2 filiżanki oleju migdałowegoMiseczkaJedna filiżanka wodyPusta butelka z rozpylaczem

Wskazówki

  1. Po pierwsze, dodać 1/2 filiżanki octu jabłkowego, 1/2 filiżanki oleju migdałowego i jedną filiżankę wody w misce i wymieszać go prawidłowo.Następnie wlać ten preparat do pustej butelki ze sprayem.Teraz można rozpylić to rozwiązanie na mosiężne włosy i rozprowadzić go równomiernie wokół włosów z pomocą palców.Poczekaj około 15-20 minut, aby pozwolić cieczy moczyć nieprawidłowo i umyć letnią wodą.Użyj tego preparatu, aż uzyskasz pożądane rezultaty.

II. Toner z octu jabłkowego (Apple Cider Vinegar)

Składniki, których będziesz potrzebować

  • Jedna filiżanka octu z jabłek z cydruDwie filiżanki wodyMiska do mieszania

Kroki do wykonania

  1. Po pierwsze, dodać jedną filiżankę octu jabłkowego cydru i dwie filiżanki wody w misce i wymieszać go dobrze.Po tym, umyć włosy, jak robisz regularnie z siarczan-free szampon po odżywkę.Delikatnie masować ten płyn na całej skórze głowy włosów przez opuszki palców na 6-10 minut, a następnie umyć pasma wodą.Użyj tego toner tylko trzy razy w miesiącu, jak nadużywanie octu może wysuszyć włosy.

III. Hollyhock & ocet Toner ziołowy

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • 2 łyżki ziela dziurawca2 łyżki octu jabłkowegoPuchar wodyJeden rondelJeden sitkoMiseczka do mieszaniaButelka do rozpylaniaSzampon

Wskazówki

  1. Po pierwsze, dodać 2 łyżki ziela malwy, 2 łyżki octu jabłkowego, i filiżankę wody do miski i wymieszać go prawidłowo.Po tym, wlać całą mieszaninę w rondlu i podgrzać go do 15 minut.Weź sito (sitko), aby oddzielić ciecz z mieszaniny i wlać całą gęstą ciecz do butelki ze sprayem.Następnie zastosować ten toner delikatnie na całej długości włosów i czekać na około 10-15 minut.Teraz spłukać loki z pomocą szamponu i letniej wody.

Próbując powyższych receptur tonera octowego włosów, na pewno pozbyć się "Brassiness" w krótkim czasie. Wystarczy spróbować i daj nam znać o swoim doświadczeniu poniżej!