Makijaż oczu

Przygotowanie do makijażu Krok 1 - przygotowanie powiek

Na początek nakładamy korektor lub bazę pod cienie, dzięki czemu wyrówna się koloryt, powieka zostanie pokryta filmem, a makijaż utrzyma się dłużej.

Krok 2 - rozjaśnianie i optyczne powiększanie powiek

Cień, w kolorze piaskowym lub nude z błyszczącymi drobinkami, nakładamy w kącik oka, rozcieramy go w zagłębieniu i delikatnie na łuku. Z kolei cień jasny, matowy nakładamy na górną powiekę pod łukiem brwiowym. W taki sposób optycznie powiększymy oraz rozjaśnimy powiekę i oko.

Krok 3 – Zagęszczanie rzęs

Przy pomocy kredki bądź też matowego cienia rysujemy ciemną linię nad samymi rzęsami, a jej kontur rozcieramy, przede wszystkim w przestrzeń między rzęsami – zagęści to optycznie rzęsy. Taką samą kreskę rysujemy na dolnej powiece od jej wewnętrznej strony. Osoby bez wprawy mogą użyć matowego cienia lub miękkiej kredki, a zamiast linii wzdłuż rzęs możemy namalować małe kropeczki, które następnie rozcieramy patyczkiem kosmetycznym.

Krok 4 - Dodaj nieco koloru

W przypadku smoky eyes najlepiej wybrać cienie o odcieniu czerni, głębokiej szarości, fioletu lub granatu. Ale kolor cienia można też dobrać do koloru oczu, na przykład do piwnych bądź zielonych najlepiej pasuje róż. Cień nakładamy na całej powierzchni ruchomej górnej powieki nie zamalowując jasnego cienia użytego w kącikach. Miękkim i dość grubym pędzlem do cieni wklepujemy kolor niejako stawiając gęste placki na powiece. Takie placki łatwiej jest poprawić, a dodatkowo wymodelujemy też kontur oka. Tak samo robimy w przypadku dolnej powieki. Plamki z cienia stawiamy od zewnętrznego kącika oka tak, by łatwo było połączyć go z łukiem powstałym z cienia na górnej powiece. Wyrównujemy makijaż pędzelkiem tworząc naturalny koloryt powiek i łączymy je ze sobą w zewnętrznym łuku.

Krok 5 - Makijaż z połyskiem

Na koniec dodajemy trochę ciemniejszego cienia, który zawiera błyszczące drobinki. Jeśli zastosowany został cień różowy nie należy łączyć go z niebieskim. Nakładamy go na górną i dolną powiekę tuż przy łuku rzęs, w miejscu gdzie używana była kredka. Cień delikatnie rozcieramy by połączył się z głównym odcieniem.

Smokey eyes Krok 6 - Długie rzęsy

Ostatnim elementem wykonania makijażu typu smoky eyes jest wytuszowanie rzęs. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się tusz czarny, ale można dobrać również inne kolory pasujące do oczu czy użytych cieni. Rzęsy tuszujemy kilkukrotnie, może być to dwa, a nawet trzy razy. Należy tak robić ponieważ duża ilość tuszu może tworzyć nieładnie prezentujące się grudki, które trzeba usunąć.